ecommerce.legal na Targach eHandlu 2023!

ecommerce.legal na Targach eHandlu 2023!

Aktualności

ecommerce.legal na Targach eHandlu 2023!

przez Marcin Tomczak na Nov 09, 2023

Wraz z dynamicznym rozwojem branży e-commerce i częstymi zmianami przepisów prawnych, niezwykle ważne jest, aby być na bieżąco z nowościami i regulacjami dotyczącymi handlu elektronicznego.

Nasza kancelaria angażuje się w działania na rzecz przedsiębiorców z sektora e-commerce. Dlatego nie mogliśmy przegapić okazji wzięcia udziału w Targach eHandlu. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu przedsiębiorców z branży e-commerce! To doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, a także zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat najnowszych trendów, technologii i regulacji dotyczących elektronicznego handlu.

W miniony piątek, 27 października 2023 r., mieliśmy okazję spotkać się z Wami w warszawskim centrum EXPO XXI. Podczas tego wydarzenia nasz zespół aktywnie udzielał się w rozmowach z odwiedzającymi, a założyciel ecommerce.legal, Marcin Tomczak, podzielił się swoją wiedzą na temat nowinek prawnych w ramach prelekcji.

Prelekcję pt. „AI, opinie, Omnibus, Google i cross-border w e-commerce – jak to wszystko pogodzić i nie zwariować?” poprowadzili wspólnie Marcin Tomczak, założyciel kancelarii ecommerce.legal oraz Sebastian Horoszko, współzałożyciel Zaufane.pl, dostarczającego usługi pozyskiwania i prezentowania opinii klientów o firmie i produktach.

W ramach prelekcji omówione zostały: wykorzystanie sztucznej inteligencji w prowadzeniu biznesu, bieżące zmiany algorytmów Google, wpływ opinii klientów na zwiększenie konwersji w Google Ads, znaczenie implementacji dyrektywy Omnibus dla sklepów internetowych, nowych przepisów dotyczących ochrony konsumentów oraz zagadnienie ekspansji na rynki zagraniczne.
Prelekcja była doskonałą okazją, aby przedstawić przedsiębiorcom naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie prawa e-commerce oraz podzielić się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia sklepu internetowego zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy jednoczesnym wykorzystaniu dynamicznie rozwijających się narzędzi.

Oprócz prelekcji, nasz zespół aktywnie uczestniczył w Targach, nawiązując kontakt z uczestnikami, odpowiadając na ich pytania oraz przeprowadzając audyty prowadzonych przez nich sklepów internetowych. Dzięki licznym rozmowom mieliśmy możliwość zapoznania się z nowymi wyzwaniami, z jakimi borykają się przedsiębiorcy z branży e-commerce. Dzięki rozmowom poszerzyliśmy wiedzę o najbardziej istotnych regulacjach prawnych dla przedsiębiorców.

Całe doświadczenie pozwoliło nam na zdobycie cennych informacji, które pozwolą nam jeszcze lepiej dostosować nasze usługi do potrzeb Klientów. Nawiązaliśmy również wiele nowych kontaktów partnerskich i wierzymy, że współpraca w tych ramach będzie owocną odpowiedzą na potrzeby naszych Klientów. Rozmowy i wzajemne dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi wystawcami umożliwiły nam jeszcze szersze spojrzenie na problemy przedsiębiorców, a także pozwoliły na uwzględnienie kolejnych aspektów branży e-commerce w ramach oferowanej obsługi prawnej.

Obecność ecommerce.legal na Targach eHandlu była nie tylko okazją do osobistego spotkania się z przedsiębiorcami z całej Polski, ale także doskonałą sposobnością do podzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem było dostarczenie wartościowych informacji zarówno poprzez prelekcję, jak i rozmowy z uczestnikami Targów.

Był to kolejny krok w zaangażowaniu zespołu ecommerce.legal na rzecz rozwoju branży e-commerce oraz dostarczaniu przedsiębiorcom najwyższej jakości usług prawnych w oparciu o nieustannie poszerzaną aktualizowaną wierzę naszych prawników.

Przedsiębiorców zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu. Nasze dane kontaktowe znajdziecie Państwo tutaj

Najnowsze artykuły

Brandly360 nowym partnerem ecommerce.legal

Brandly360 nowym partnerem ecommerce.legal

Czytaj całość
Prawne aspekty świadczenie usługi SaaS – jakie dokumenty należy przygotować?

Prawne aspekty świadczenie usługi SaaS – jakie dokumenty należy przygotować?

Czytaj całość
Ochrona marki w Internecie: czy warto zarejestrować swój znak towarowy?

Ochrona marki w Internecie: czy warto zarejestrować swój znak towarowy?

Czytaj całość
ecommerce.legal w Akademia Allegro podcast

ecommerce.legal w Akademia Allegro podcast

Czytaj całość
View More